Kézi vagy elektromos mellszívót vegyek?

 

Elsőre a kézi mellszívó költséghatékony megoldásnak tűnhet, azonban tudnod kell, hogy a kézi mellszívót nem a teljes tejmennyiség rendszeres lefejésére tervezték; elsősorban maradék tej lefejésére ajánlott. Ha a teljes tejmennyiség rendszeres fejésére kézi mellszívót használsz, ínhüvelygyulladást is kaphatsz. Számoljuk utána: Ha egy nap 4 órát fejsz, másodpercenként egy pumpálással számolva, akkor 14 400-szor kell a pumpakart lenyomnod. Ezzel a munkával kb. 60 méter magasra emelhetnél egy vödör vizet.

Mit mérlegelj?

  • Ha be szeretnéd biztosítani magad, és megengedheted magadnak, vásárolj egy elektromos készüléket.
  • Kézi mellszívót akkor vegyél, ha a babád egyébként jól szopik, és csak maradék tej fejésére használnád a készüléket. Nagyobb mennyiséget alkalmanként szabad fejni vele.
  • Ha bizonytalan vagy, például mert az első babádat várod, és nem tudod, hogy fog menni a szoptatás, de nem szeretnél nagyobb összeget kifizetni egy gépért, amit nem is biztos, hogy használni fogsz, akkor vásárolj olyan kézi mellszívót, amit szükség esetén át lehet alakítani bérelhető mellszívóhoz használható szívókészletté; egy kézi mellszívó esetén ez pikkpakk kiderül a márka honlapjáról vagy a termékleírásból. Így már a szülőszobán lesz nálad valami, amivel szükség esetén beindíthatod a tejtermelést. Ha ezután arra jutsz, hogy mégis elektromos készülékre van szükséged, a bérléshez már lesz egy szívókészleted, amit amúgy is meg kellene vásárolni a bérlés elején. Így szívókészlet helyett csak egy szilikoncsövet és zárókupakot kell venni a bérelhető géphez.